Barclay Fairfield Above Counter Lavatory Vessel Sink
Complete your modern bathroom with taste and style with Barclay's Fairfield Above Counter Basin. Featuring a contemporary design, comfortable dimensions, and durable vitreous china construction, you really can't go wrong. Purchase this basin and join the chorus of satisfied customers who always turn to Barclay for high quality and stylish bathroom fixtures.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 10 1/8" x 10 3/4" x 4 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 11" |
| Height | 5 1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 11 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like